Bu 15 Besini Asla Buzdolabınıza Koymayın

Buzdolabını, yiyecekleri mümkün olduğu kadar uzun süre saklamak için bir araç olarak düşünme eğilimindeyiz. Çoğu yiyecek için bu doğru. Buzdolabı olmadan evde et, süt ürünleri veya birçok ürün çeşidini barındıramazdık. Buzdolapları, ailelerin yemek yeme biçiminde devrim yaratan modern bir mucizedir.

Ancak, buzdolabında tazeliğini gerçekten kaybeden bazı yiyecekler olduğu ortaya çıktı. Bazen yiyeceklerin soğutulması lezzeti azaltır veya dokusunu değiştirir.

Aşçılığınızı geliştirmek ve yemeğinizden daha fazla zevk almak için listemizdeki 15 yiyeceğin tümünü gözden geçirmek isteyeceksiniz. # 9’u buzdolabına koyuyorsanız, muhtemelen bunlardan gerçekten lezzetli bir tane tatmadınız.

Aşağıdaki yiyecekleri oda sıcaklığında saklamak aslında bu kadar çok güzel şeyi yanlışlıkla israf etmekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

 

1. Patates

Patatesler en iyi şekilde serin ve karanlık bir ortamda saklanır, ancak buzdolabı çok soğuktur. Soğutma, patateslerdeki nişastayı parçalamaya başlar ve yenmesi hoş olmayan pütürlü bir dokuya neden olur.

Nişasta ayrıca buzdolabında şekere dönüşmeye başlayarak lezzeti daha da etkiler.

1 of 16